Svarbu renkantis lauko duris


Pasikeitus pastatų energetinio naudingumo reikalavimams išduodant statybą leidžiančius dokumentus, nuo 2018m sausio 1d. naujos statybos pastatai privalo atitikti (A+), o nuo 2020m (A++) energetinio naudingumo klasę.

Energetinio naudingumo reikalavimai pagal STR 2.01.02:2016 statybos techninį reglamentą gyvenamam namui (po 2019 02 01 įsigaliojusių pakeitimų).

Energetinio naudingumo klasė A A+ A++
Durys, vartai U=1,4 W/m²K U=1,3 W/m²K U=1,2 W/m²K

Renkantis duris svarbiausia įvertinti medžiagų, naudojamų durų gamyboje, savybes.
Pavyzdžiui norint gauti šilumos perdavimo koeficientą U=1 W/m²K reiktų:

apie 3cm poliuretano putų užpildo;
arba apie 10cm medienos;
arba apie 12cm PVC profilio;
arba apie 5000cm metalo.

Poliuretano putos yra pakankamai standi, nesugerianti drėgmės medžiaga, kuri puikiai tinka “šiltų” durų gamybai. Tačiau, norint sudėti visus durų mechanizmus, reikalingas tvirtas durų varčios ir staktos rėmas iš medžio, plastiko ar metalo. Norint kompensuoti „šaltesnių“ medžiagų, tokių kaip spynos cilindrai, rankenos, vyriai ir pan., silpnas šiluminos izoliacines savybes, poliuretano putų užpildo sluoksnis turėtų būti bent apie 5 cm storio. Tokiu būdu kompensuoti minėtus šilumos nuostolius nėra lengva, todėl durų konstrukcija turi būti teisinga ir turėti tik neišvengiamus šalčio tiltelius (šerdelės ar rankenų varžtai).

Medinės durys, kurios anksčiau buvo gaminamos iš vientisos medienos yra „jautrios“ drėgmei bei temperatūrai. Dabar durų gamyboje naudojama klijuota mediena, kuri neturi minėtų trūkumų, tačiau nenaudojant konstrukcijoje „šilto“ užpildo, durys taptų masyvios ir sunkios.

Plastikinės (PVC) durys pakankamai „šiltos“, tačiau dėl temperatūros pokyčių linkusios deformuotis, nes PVC šiluminis linijinis plėtimasis yra apie 10 kartų didesnis nei medienos. Tokių durų sandarumas pagerinamas naudojant juostines spynas.

Metalas visiškai nesulaiko šilumos. Durų vidinės ir išorinės metalinės konstrukcijos turi būti atskirtos pakankamu šilumą izoliuojančios medžiagos sluoksniu. Metalas esantis staktos ar varčios konstrukcijos viduje taip pat turi būti gerai izoliuotas. Jei metalinės dalys nepakankamai izoliuotos, ilgainiui be šilumos nuostolių galima sulaukti ir angokraščių pelijimo.

Racionalus sprendimas yra durys, kuriose sujungtos geriausios įvairių medžiagų savybės.

Daugeliu atvejų staktos ir varčios konstrukcijos standumui naudojama klijuota mediena, varčios apdailai – įvairi gamtos veiksniams atspari danga, o varčios vidus užpildomas poliuretano putomis.

Patikimos

Durų patikimumą lemia ilgametė gamintojo patirtis, konstrukciniai sprendimai, gamybos procese įdiegta kokybės kontrolė bei naudojamos kokybiškos medžiagos.

Suteikta teisė ženklinti savo gaminius “CE” ženklu reiškia, kad gaminiai atitinka Europos Sąjungos normų reikalavimus.

Patikimos lauko durys

Šiltos

Lauko durys turi gerą šilumos laidumo koeficientą (U=0,72─1,25 W/m²K).  Duryse nėra “šalčio tiltelių”, nes vidaus ir išorės dalis skiria medžio tašas ir putų poliuretano sluoksnis.

Šiltos lauko durys

Garantija

Lauko durims suteikiama 24 mėnesių gamintojo garantija. Tinkamai eksploatuojamos bei prižiūrimos durys tarnaus ilgai ir patikimai.

Garantiniu ir vėlesniu laikotarpiu rasime Jums palankiausią sprendimą.

Garantija lauko durims
Siekiant pagerinti paslaugų kokybę, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Tęsdami naršymą, sutinkate su Privatumo ir slapukų politika.